Pirtimis buvo naudojamasi nuo senų laikų. Pabuvoję jose žmones atsipalaiduodavo, atgaudavo jėgas, jausdavosi, tarsi, iš naujo gimę. Pirtis – ne tik atgaiva kūnui, bet ir sielai: pagerėja savijauta, darbingumas, nuotaika. Taip yra todėl, kad šiluma įsiskverbdama į kūną perteikia organizmui energiją, kuri ir suteikia žmogui gyvybingumo. Infrasauna – tai naujosios kartos sveikatinimo priemonė, kuri galėtų laimėti XXI amžiaus pirties vardą. Japonų gydytojas Tadašis Išikava (Dr. Tadashi Ishikawa) dar 7-ajame dešimtmetyje užsibrėžė tikslą išgauti šilumos giluminio įsiskverbimo efektą visiškai įkaitinant organizmą. Dirbdamas kartu su “Fuji Medical’s R&D department” jis užpatentavo specialius spinduliuotuvus iš cirkonio keramikos, skleidžiančius infraraudonąsias bangas. Paaiškėjo, kad šios bangos gali įsiskverbti į žmogaus kūną iki 4 cm gylio ir daryti milžinišką teigiamą poveikį visam organizmui. Iki 1979 m. tokie spinduliuotuvai buvo naudojami tik medicinoje, o po to pradėti gaminti plačiam vartojimui.Nuo 1981 m. tokios sistemos pardavinėjamos Jungtinėse Valstijose. 1997 m. sausio 1 d. Health Company užsakymu keraminiai spinduliuotuvai buvo pakeisti U pavidalo spinduliuotuvais, kurie optimaliai išdėstyti žmogaus kūno atžvilgiu ir rūpestingai pritaikyti infrasaunoms.

Užsakyti
Panevėžyje, 
Klaipėdos g. 103, tel. 8 45- 443577
mob. 8-698-88638

Kas yra infraraudonieji spinduliai?
Infraraudonieji spinduliai – tai šiluma, kuri neturi nieko bendra su ultravioletiniu ar atominiu spinduliavimu. Spinduliavimo šiluma yra tik forma energijos, kuri tiesiogiai sušildo objektus vykstant konversijos procesui, ir neįkaitina oro. Ši šiluma dar vadinama infraraudonąja energija (IR). Daugiausia Saulės išspinduliuojamos energijos yra infraraudonųjų spindulių spektre. Pasak Dr. Tsu-Tsair Oliver Chi, tokius spindulius pasirenkamai sugeria kūno audiniai. Šis procesas yra susijęs su daugybe gydomųjų reakcijų, o kiti spinduliai nedaro jokios žalos. Infraraudonieji spinduliai minėtoje sveikatinimo sistemoje yra lyg saulės šiluma ar natūrali mūsų kūno šiluma. Gydymo koncepcija buvo sugalvota Japonijoje klinikiniais tikslais ir atitinka tarptautinius standartus.

Kuo naudingos infraraudonosios sistemos?
Infrasaunose naudojamos infraraudonosios bangos tiesiogiai įšildo žmogaus organizmą iki 4 centimetrų (palyginimui – įprastoje saunoje kūnas įšyla iki 3-5 mm). Būtent toks giluminis infraraudonųjų bangų skverbimasis perteikia organizmui šilumos energiją ir gerina jo būklę: įšildo audinius, organus, raumenis, kaulus, sąnarius ir spartina kraujo bei kitų kūno skysčių apykaitą. Infraraudonosios energijos sistemos mažiau nei 20 %  sušildo orą, o virš 80 % tiesiogiai nukreipia šildyti mūsų kūną. Infrasauna, esant 40-60 C temperatūrai, sukelia 2-3 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna  90-100 C temperatūroje. Todėl joje itin saugu vaikams ir žmonėms, kurių sutrikusi širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, infrasaunose galima būti ilgiau, labiau atsipalaiduoti.


“Medicinos specialistai infraraudonuosius spindulius naudoja sausgyslių patempimams, bursitui, periferinių kraujagyslių ligoms, artritui ir raumenų skausmui gydyti” (pagal McGraw/Hill “Encyclopedia of Science and Technology”). Dr. Masao Nakurama (“O&P Medical Clinic”, Japonija) konstatuoja puikų infraraudonųjų spindulių poveikį gydant kaklo sužalojimus, sėdmens nervo skausmus, menopauzę, artritą, pečių sustingimą, nemigą, reumatą, gastroenteritą, ausų ligas (tinitus). Infraraudonieji spinduliai yra plačiai naudojami minkštiesiems audiniams gydyti. Kitos gydymo sritys: kraujo spaudimas, medžiagų apykaita, nervinė įtampa, nuovargis, raumenų patempimai, odos ligos (egzema, žvynelinė ir spuogai), vainikinių arterijų ligos, arteriosklerozė, padidėjąs kraujospūdis.

  1. Sužalojimai: infraraudonieji spinduliai gydo sausgyslių patempimus, raumenų spazmus ir skausmą. Dažniausiai jie naudojami fizioterapijoje sportinėms traumoms gydyti.
  2. Prieš mankštinimąsi: ši sistema naudojama apšilti prieš energingą veiklą. Į infrasaunas galima eiti net apsirengus, nes šiluma vis tiek įsiskverbs į kūną. Toks apšilimo būdas padės išvengti traumų.
  3. Oda: giliai prasiskverbdama infraraudonoji šiluma valo susikaupusias nešvarias ir sausas odos ląsteles. Gausiai prakaituojant atsiveria net tos poros, kurios nefunkcionavo daugelį metų. Šalinami inkštirai, spuogai, dilgėlinės išbėrimas, pleiskanos. Gerėja veido spalva, išsilygina raukšlės, oda, tarsi, atjaunėja. Randai, net koloidiniai, suminkštėja, o daugeliu atveju net išsisklaido. Giliai prasiskverbdama infraraudonoji šiluma padeda suskaldyti susikaupusį po oda celiulitą ir pašalinti prakaituojant. Įrodyta, jog infraraudonasis spinduliavimas mažina skausmą dėl odos nudegimų; gali spartinti naujos odos susidarymo procesą.
  4. Streso sumažinimas: infraraudonieji spinduliai plačiai naudojami medicinoje relaksacijos ir streso pašalinimo tikslais. Seansai infrasaunoje ramina nervų sistemą, šalina nemigą, nervingumą, nervinį tiką.
  5. Peršalimo ligos: taikant infrasaunų procedūras didėja organizmo atsparumas infekcijoms ir slopinamas virusų dauginimosi procesas. Reguliarūs seansai ne tik apsaugo nuo peršalimo ligų, bet ir padeda gydyti šiuos negalavimus vos prasidėjusius, sutrumpina sveikimo laiką, be to, daug efektyviau gydomos ligos, kurioms gydyti tradiciškai taikomas organizmo šildymas, – bronchitai, pneumonija, sloga ir pan.